Avtor: Župnija Objavljeno: 21. 03. 2020

OZNANILA ZA 4. POSTNO NEDELJO

V TEDNU, KI JE PRED NAMI BOM MAŠEVAL PO NASLEDNJIH VAŠIH NAMENIH:

18.00:  +JOŽE STRAJNAR, 1. obl.

18.00: ++ NADU

18.00: ++ ŠTUKELJ IN VRHOVSKI

18.00:  + MARIJA BOJANC

18.00:  ++ LUDVIK IN MARIJA BOBNAR

18.00:  ++ STARŠI FABIJAN IN PEPCA PELKO

Nedelja

8.00: ZA ŽIVE IN ++ FARANE

* V sredo bo praznik Gospodovega oznanjenja. Priporočimo ta dan sebe, naš narod in vse bolne zaradi krona virusa po svetu naši nebeški Materi Mariji. Ta dan bo sklep tedna družine.

*Danes teden bo 5. postna nedelja in v resnici tudi tiha. Sv. mašo spremljajte po TV na 2. Programu ali preko radia Ognjišče. Prenos bo ob 10h. Ob delavnikih lahko spremljate sv. maše na radiu Ognjišče ob 19h, kdor pa dobi Tv Exodus, pa lahko tudi preko Tv ekrana.

Tednik Družino boste naročniki prejeli v nabiralnik. Prinesli vam ga bodo ob koncu tedna prostovoljci.

* Čas v katerem živimo je težak a bo še veliko težji, če se ne bomo držali navodil državnih in cerkvenih oblasti. Kdor prezira ta življenjsko pomembna navodila, krši peto božjo zapoved. Dolžni smo skrbeti ne le za svoje zdravje, ampak tudi zdravje drugih – zdravstvenega osebja, osebja, ki mora opravljati nujna opravila in tudi zdravje naših najbližjih.

Ozrimo se sedaj še na postne spodbude v kolikor so izvedljive:

ČETRTA  postna: TEDEN ZAHVALJEVANJA

Lučko zahvale v tem tednu prižgimo

Bogu in bližnjemu hvaležni bodimo.

Otroci: Vsak dan se zvečer zahvali za pet stvari, ki si jih ta dan prejel.

Mladina: Vsak dan se staršem zahvali za eno od stvari, ki niso samoumevne: pripravljen obrok, oprano perilo, žepnina, prevoz…..

Starši: Bodi hvaležen za vse, kar si lepega doživel v svojem življenju. Z zakoncem si vsak večer izmenjajta najlepši dogodek dneva.

Starejši: V vsakem dnevu najdi vsaj en dober dogodek in se zanj zahvali sebi ali človeku s katerim si ga doživel.